Bezpečnostní opatření


Provoz ski areálů se řídí dle aktuálních nařízeních:

Z nařízení vlády mohou, bohužel, lyžovat pouze osoby, které splňují alespoň jednu z následujících podmínek:

 

– prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covid-19 v době ne delší než 180 dnů
– aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.

 

U dětí mladších 18 let, osob s kontraindikací k očkování a osoby rozočkované lze k prokázání bezinfekčnosti použít i RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin. Výjimku z prokazování mají děti mladší 12 let.

 

Kontrolu těchto podmínek jsme povinni zajistit při nákupu skipasu. Zde bude kontrola probíhat podobně, jako to již znáte například z restaurací. Certifikát můžete mít s sebou v mobilu nebo vytištěný na papíře. Věříme, že kontrola bude rychlá a odbavení se tím zásadně neprodlouží.

 

Při čekání na nástupišti je vyžadována ochrana úst a nosu, a to buď pomocí roušky, respirátoru, ústenky či nákrčníku. Vyžadovány budou také doporučené rozestupy 1,5 m. Pokud jste členy jedné domácnosti je možné stát v koridoru vedle sebe.

 

Prosíme Vás, abyste při vstupu do všech společných vnitřních a venkovních prostor (mimo sjezdovky), dodržovali povinnost zakrytí úst a nosu.
Chraňte také personál areálu tím, že při kontaktu s personálem budete dodržovat rozestupy a využijete zakrytí úst a nosu.
Prosíme vás, dbejte na vzájemné rozestupy a zakrytí úst a nosu zejména v prostorách nástupu na dopravní zařízení.
Personál, zajišťující provoz dopravních zařízení, je řádně proškolen pro zajištění všech bezpečnostních a zdravotních opatření.
Prosíme, respektujte pokyny zaměstnanců našeho areálu!  Chrání i vaši bezpečnost. Věříme, že všichni máme stejný zájem: „mít možnost lyžovat“.

 

Děkujeme za pochopení a těšíme se až se potkáme na svahu!

 

Celé znění krizového opatření pro maloobchod a služby, které příslušnou problematiku řeší je ZDE

 

OBECNÁ DOPORUČENÍ SKI AREÁLU ALŠOVKA:

CZ / EN / DE