Jarní prázdniny začaly slunečným víkendem!

Takový titulek bychom použili ve standardní zimní sezóně. Letos je ale situace jiná.

Nejen v Krušných horách, ale i jinde v Česku panují ideální podmínky pro všechny zimní sporty. Vzhledem k protiepidemickým opatřením zůstávají areály nadále uzavřené. Provozovatelé se zatím dočkali jen “omluvenky” od činitelů za vzbuzení falešných nadějí na otevření. Před několika týdny byl na tiskové konferenci představen program na podporu areálů, který do dneška ještě neexistuje. Možná si toho naši vůdci nevšimli, ale “omluvenka” faktury zaplatit nepomůže!

V současné době to vypadá, že zanedlouho ztratíte i obraz z web kamer, jelikož bez možnosti výdělku a neexistujícím kompenzacím nezbývá už ani na připojení k internetu… Do přípravy sezóny všichni provozovatelé investovali své prostředky, které, dle informací, slibované kompenzace pokryjí cca z 20 %. S tím se nedá nadále fungovat.

Další “ovoce” nesou protiepidemická opatření hned na startu jarních prázdnin. Kdy jen v našem uzavřeném areálu došlo v neděli hned ke dvěma úrazům, z toho jeden si vyžádal asistenci LZS. Jak jste se mohli dočíst v médiích ve středisku na Moravě bobování skončilo dokonce tragicky.

UPOZORŇUJME NÁVŠTĚVNÍKY, aby se v uzavřeném areálu chovali zodpovědně a ohleduplně a nezpůsobili zranění sobě nebo ostatním. Na sjezdových tratích se nachází umělé terénní překážky, které nejsou určené pro sjíždění na bobech! Lze dokonce potkat i další technické vybavení, které neuhýbá! Tak dejte bacha!

Jediné, co pro milovníky zimních sportů můžeme nyní dělat, je příprava stop na běžecké lyžování. Snažíme se udržet okruhy na klasiku i okruhy na bruslení v kondici, abychom podpořili Vaši snahu udržet v kondici sebe, když se nic jiného nemůže.

Věříme ve zlepšení situace a snad se v letošní sezóně potkáme u spuštěného vleku.

Tým Ski areálu Alšovka.

 

 

 

CZ / EN / DE