Mini sezóna je u konce.

Letošní sezóna byla jednoznačně nejkratší, za období od dostavby zasněžovacího systému v našem areálu.

Děkujeme všem, kteří si přijeli zalyžovat alespoň s dětmi na malý vlek. Zima v Krušných horách byla pro všechny stejná, stejně slabá, také ostatní areály nemohli rozjet všechny zařízení na přepravu lyžařů, lanovky zůstali vypnuté na mnoha místech. Podmínky pro výrobu technického sněhu byli v nižších polohách – okolo 700 m.n.m. velmi špatné v této sezóně. Inverzní počasí nám v minulých letech pomáhalo, letos však inverzní hladina byla většinou pod námi, takže jsme měli teploty nad nulou, zatím co v Klášterci bylo k ránu i -8°C. Čas po který bylo možné vyrábět sníh se letos počítal téměř na jednotky hodin.

V letošní sezóně jsme přepravili cca o 80% méně lyžařů, než v předešlých dvou sezónách, ze kterých máme díky odbavovacímu systému přesné údaje.

Novinky na Alšovce připravujeme i nadále. V příští sezóně nebude realizována, žádná výraznější akce, ale projektuje se zokruhování zasněžovacího systému, tak abychom mohli vyrábět sníh pod vlekem i v horní části a bylo tak možné prodloužit lyžování na této části areálu. Dále pracujeme na nezbytných administrativních záležitostech, aby byl možný další rozvoj areálu.

Věříme, že v příští sezóně se nám podaří uspořádat všechny plánované akce… Karneval na sněhu, Párty u bazénu a chtěli jsme uspořádat nějaké závody…  

Ještě jednou děkujeme všem příznivcův lyžování a dalších zimních radovánek za návštěvu a věříme, příští rok se vyvede sezóna o poznání lépe!

Držíme všem palce, ať zvládnete letošní léto, ale hlavně období pandemie ve zdraví.

Sledujte aktuální informace na našem webu a facebooku i mimo zimní sezónu.

Tým Ski areálu Alšovka.

CZ / EN / DE