Zimní sezóna 2023/2024 je za dveřmi!

Poslední letní akce v areálu jsou již za námi. Odjetý je 70. ročník tradičního „závodu do vrchu o věnec buřtů“ a stejně tak jubilejní 30. ročník MTB „cestou pěti potoků„.

Mrkněte na videa ze závodů na našem kanále:

 

 

Na areálu probíhají standardní přípravy na zimní sezónu, ale pro letošní zimu máme i zásadní novinky!

Na technologii zasněžování byli provedeny změny, které nám pomohou zefektivnit výrobu sněhu.
Byl instalovaný výkonnější kompresor pro centrální rozvod vzduchu, instalovali jsme plovoucí sání (FOTO) vody z retenční nádrže. Optimalizací nastavení dosáhneme i lepšího tlaku na výstupu z čerpací stanice. Došlo k potřebné výměně potrubí v čerpací stanici, to původní již dosloužilo. Na svahu přibyl jeden kanon a jedna zasněžovací tyč. Na příchod mrazů jsme tedy připraveni. Jakmile to podmínky dovolí spustíme výrobu sněhu.

V posledních hodinách provozu naší rolby PB200 na konci loňské sezóny došlo na stroji k poruše. Ta je tak zásadní že cena opravy převyšovala hodnotu stroje, tak se město rozhodlo pro pořízení zcela nového stroje. V průběhu zimy bude zcela nová PistenBully 400 (FOTO) modelové řady 2023 dodána do našeho areálu k užívání.

Další zásadní změnou bude nová občerstvovací stanice! V letošní sezóně Vás napojí a nakrmí CaravanBarNomad (FOTO) . Bude umístěn u pokladny, počítáme zde s instalací altánů s lavicemi. Mrkněte na „Nomádí“ info, je se na co těšit. Občerstvení pro Vás připravují především z kvalitních potravin od lokálních farmářů a výrobců 👍🏽

 

 

Na závěr informace k CENÍKU, ten necháváme beze změn, platí tak stejné ceny jako v poslední sezóně.

Těšíme se na viděnou!

Tým Ski areálu Alšovka.

 

CZ / EN / DE